пʼятниця, 16 квітня 2021 р.

Великдень

Великдень у Великобританії - один з найважливіших релігійних свят у році. Свято це повне традицій, народних звичаїв, славиться традиційними стравами. Важко уявити, але великодні традиції у Великобританії беруть свій початок з часів, які значно передують християнству. Деякі теологи навіть вважають, що слово «Пасха» на англійській ('Easter') походить від імені англосаксонської богині світанку і весни ('Eostre').
У Великобританії немає чіткої дати для Пасхи (це однаково як для церковного календаря католиків, так і православних). Відзначається Великдень англійцями в першу неділю після першого повного місяця, що слідує за першим днем ​​весни в північній півкулі. Свято Великодня - це не тільки свято приходу весни, а ще й закінчення Великого Посту.

Великий (Страсний) четвер (Maundy Thursday)
Страсний четвер - це четвер перед Великоднем. Цей день для християн - нагадування про Тайну Вечерю, коли Ісус омив ступні своїх апостолів і встановив звичай, відомий як Причастя. Слово 'Maundy' походить від французького слова 'mande', яке означає «розпоряджатися» або «наказувати». Пов'язано це з заповіддю Христа під час Таємної Вечері: «Любіть один одного, як я полюбив вас».
Страсна п'ятниця (Good Friday)
У п'ятницю перед великодньою неділею християни вшановують пам'ять Христа, розп'ятого на хресті. Це день скорботи, в церквах проводяться спеціальні служби.
Переклад з англійської 'Good Friday' - «добра» або «хороша п'ятниця» в даному контексті може здатися дивним, проте багато людей вважають, що назва з часом трансформувалася, а раніше цей день мав назву 'God's Friday' - «Божественної п'ятниці»).

Багато символів і традицій Великодня пов'язані з оновленням, народженням, удачею і родючістю.

Різдво

Різдво - це найулюбленіше свято британців. Щороку народ Норвегії дарує Лондону велику різдвяну ялинку, яку встановлюють на Трафальгарській площі.
Перед Різдвом:
  • групи співаків ходять із будинку в будинок  та збирають гроші на благодійні потреби
  •  співають традиційні різдвяні гімни
  • багато церков проводять церковну службу в неділю перед Різдвом
Святкування починається у Святвечір, увечері 24 грудня. За традицією у цей день всі прикрашають свої ялинки. Діти чіпляють панчохи біля своїх ліжок, сподіваючись, що Дід Мороз спуститься через димар уночі й покладе в панчохи іграшки та цукерки.

За різдвяним столом традиційно їдять індичку, гуску або курку з потрошками та смаженою картоплею, а також спеціальні солодкі пиріжки та пудинг. Під час обіду розривають прискавки й одягають на голову сховані всередині паперові корони. Ці прискавки, що являють собою яскраво розфарбовані паперові трубочки, винайшов 1846 року один лондонський пекар.
День після Різдва у Англії відомий як «Boxing Day». Назва походить від колишньої традиції давати різдвяний ящичок – «бокс» із маленьким подарунком усередині рознощикам товарів, що регулярно навідувалися до помешкання упродовж року. Це у Британії теж вихідний день.

Традиційні свята у Великій Британії

У Великій Британії офіційні свята у кожного регіону свої. Фактично, в королівстві немає жодного загальнонаціонального свята. Щоправда, день народження Королеви, який святкується офіційно зазвичай в одну з перших двох субот у червні, відзначається як державне свято британськими чиновниками. 



 В Англії, Уельсі та Північній Ірландії відзначаються:
  1.  Велика п'ятниця (другий день Великодня) 
  2.  Різдво 
  3. День різдвяних подарунків (Boxing Day) 
  4. День святого Валентина
  5. Новий Рік
  6. Великодній понеділок
  7. Травневий день
  8. Spring Bank Holiday
  9. Late Summer Bank Holiday
У Північній Ірландії вважаються офіційними такі свята:
  • День святого Патрика 
  •  Річниця битви на річці Бойн
 У Шотландії п'ять офіційних свят, що є неробочими днями: 
  • Новий рік
  • Велика п'ятниця
  • Перший понеділок травня
  • Останній понеділок серпня 
  • Різдво
Усі святкові дні, крім Різдва та Дня подарунків, які відбуваються відповідно 25 та 26 грудня, не випадають на одну і ту ж дату кожен рік. Велика П'ятниця і Великдень понеділок залежать від Великодньої неділі, яка випадає зазвичай в перший понеділок травня. Святкові весняні канікули (Spring Bank Holiday) відбуваються в останній понеділок травня, а літні канікули (Late Summer Bank Holiday) в останній понеділок серпня.

Більшість цих свят мають релігійне походження, хоча для більшої частини населення вони вже давно втратили своє релігійне значення і залишилися просто днями, коли люди розслабляються, їдять, п'ють і веселяться.

Окрім святкових днів, є й інші фестивалі, ювілеї та просто дні, на яких спостерігаються певні традиції, але, якщо вони не випадають у неділю, вони звичайні робочі дні.